Šonkaulių skausmas, ŠONKAULIŲ SKAUSMAS - Tapk Sveikas

Tarpšonkaulinio nervo uždegimas

šonkaulių skausmas

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą   Higienos instituto duomenimis, m. Didžioji dalis laikinojo nedarbingumo pažymėjimų buvo išduoti dėl klubų ir kojų sužalojimų — 41,5 proc.

Ligos ir sindromai Tarpšonkaulinio nervo uždegimas Tarpšonkaulinio nervo uždegimas dar kitaip vadinamas tarpšonkauline neuralgija — tai nervuose atsirandantis skausmas.

Visgi viena pavojingiausių ir itin skausminga trauma — šonkaulių lūžiai. Priežastys Santaros klinikų gydytojas krūtinės chirurgas doc.

šonkaulių skausmas

Vygantas Gruslys pabrėžė, kad sveiko žmogaus šonkauliai lūžta tik paveikti didelės jėgos. Tipinės situacijos, kai šonkauliai lūžta yra autotrauma pvz. Pasitaiko, kad žmogui šonkauliai lūžta nusičiaudėjus ar nepatogiai pasilenkus, bet tai jau reiškia, kad kaulai nebėra sveiki — galbūt jie išretėję dėl kalcio trūkumo arba juose yra naviko metastazių, mielominės ligos židinių ar kt.

Krūtinės ląsta yra elastinga — tik todėl mes galime kvėpuoti - tad šonkaulių lūžiai reiškia, kad atitinkama krūtinės ląstos sritis buvo paveikta gana didele traumuojančia jėga, ir verta nepamiršti, kad apart šonkaulių lūžių galimos šonkaulių skausmas kitos traumos pasekmės: tarpšonkaulinių kraujagyslių ar plaučio įplyšimas.

Jeigu lūžta ir daugiau šonkaulių, tada verta įtarti net tokių organų kaip diafragma, blužnis, kepenys sužalojimą.

Susiję straipsniai

Kyla pavojus gyvybei Skausmas yra neišvengiamas šonkaulių lūžių simptomas. Palei kiekvieno šonkaulio apatinį kraštą yra nutįsę nervas, arterija ir vena, todėl esant šonkaulio lūžiui skausmas būna stiprus. Vien pažvelgus į žmogaus veidą kenčiantis — facies dolorosaįvertinus jo laikyseną ligonis vengia staigesnių judesių, kosėti, giliau įkvėptijau galima įtarti, kad nelaimėliui yra lūžę šonkaulių.

Būdingas duriantis, deginantis skausmas, sustiprėjantis krūtinės judesių metu; šonkaulių skausmas pusės ranka ligonis stengiasi judesių šonkaulių skausmas pvz.

Jeigu lauke slidu, jau po pirmųjų paciento žingsnių gydytojo kabinete, patyręs medikas įtars lūžus šonkaulį. Krūtinės traumos — skausmingos. Pasižiūrėjus į žmogaus anatominį atlasą, iškart galima suprasti, kad Dievas ar gamta krūtinės organus stengėsi padaryti itin saugiais.

Nuorodos kopijavimas

Niekas, išskyrus smegenis, nėra taip apsaugoti kaulais, kremzlėmis ir raiščiais: šonkauliai, krūtinkaulis, stuburas, mentys, raktikauliai Prie plaučių, širdies, aortos apsaugos prisideda ir itin gausi krūtinės ląstos inervacija.

Skausmas — didesnės ar mažesnės nelaimės ženklas.

šonkaulių skausmas

Jeigu traumos pasekė — tik šonkaulio lūžis, tai reiškia, kad reiks šiek tiek pakentėti, ir visa tai atmintyje išliks tik kaip nemalonus prisiminimas.

Visgi, dėl savo anatominės padėties krūtinėje, šonkaulių lūžgaliai gali pažeisti tarpšonkaulines kraujagysles, pleurą, plaučio audinį, o retais atvejais — net perdurti kepenis, skrandį ar inkstą.

 • Так вот, точно таким же образом нам свойственна и боязнь пространства.
 • Олвин ухватил Хилвара за плечи и бешено затряс, пытаясь пробудить друга к действительности.
 • Все надо было начинать сначала.
 • Но как она была создана.
 • Диаспар теперь должен был находиться во многих километрах отсюда, и над Элвином, вероятно, простиралась пустыня с ее ползучими песчаными дюнами.
 • Dienos sveikatos patarimai, kaip numesti svorio
 • Vyrų sveikatos riebalų deginimo papildas

Tokie šonkaulių lūžiai vadinami komplikuotais, ir jie gali net sukelti pavojų gyvybei. Dažniausios šonkaulių lūžių komplikacijos yra oro atsiradimas pleuros ertmėje šią būklę medikai vadina pneumotoraksu arba pleuros ertmėje susikaupęs kraujas, ką medikai vadina hemotoraksu.

šonkaulių skausmas

Tai gali nutikti, kai aštrūs šonkaulio lūžgaliai suplėšo kraujagyslių dažniausiai — tarpšonkaulinių sienelę arba įplėšia plaučio audinį. Plaučiai mūsų kūne yra išsiskleidę tik todėl, kad pleuros ertmėse, kurios yra aplink juos, yra neigiamas lyginant su atmosferos slėgis.

Įkvėpimo metu krūtinės ląstos talpa didėja, iškvėpimo — mažėja.

šonkaulių skausmas

Taip kvėpavimas ir vyksta. Kai plautis prakiurdomas, slėgis pleuros ertmėje susilygina su atmosferiniu, pažeistasis plautis subliūkšta, ir jo kvėpavimas sustoja. Priklausomai nuo defekto dydžio plautis gali nustoti veikęs dalinai arba visiškai, tad prie skausmo, tokiu atveju, prisideda dar ir dusimas.

šonkaulių skausmas

Kai sužalojami abu plaučiai, atsiranda grėsmė uždusti. Ačiū Dievui, kasdienybėje tokia situacija pasitaiko itin retai.

Registracija internetu

Kai praplėšiama kraujagyslių sienelė, ypač — arterijų — šalia plaučio pradeda kauptis kraujas. Kraujavimą į pleuros ertmę skatina joje esantis neigiamas slėgis - kraujas siurbiamas į pleuros ertmę.

 • Nuorodos: Cox ir kiti
 • Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas - 13bsgc.
 • Šonkauliai ir krūtinės ląstos karkasas apsaugo mūsų žarnyną ir gyvybiškai svarbius organus.
 • Autorius:  Mantas Norkūnas Tai yra klinikinė diagnozė, kuri įvardija, kad pacientas jaučia skausmą krūtininėje stuburo dalyje.
 • Ką daryti, jei įkvepiant skauda nugarą?
 • Svorio metimas yra darbo požymis
 • Halodrol riebalų nuostoliai

Patarė tikrinti dukart Taigi, jeigu patyrėte krūtinės traumą, po kurios atsirado stiprus duriančio, deginančio pobūdžio su krūtinės ir rankų judesiais susijęs skausmas krūtinėje, verta kreiptis į gydytoją — traumatologą ar krūtinės chirurgą. Gydytojas ligą diagnozuos išklausęs ir detaliai ištyręs krūtinės lastą.

Priėmimas tą pačią dieną

Kaip jaučiasi ir šonkaulių skausmas šonkaulių lūžius patyręs asmuo, jau buvo kalbėta anksčiau. Lūžių vietą gana tiksliai galima nustatyti apčiuopiant mediciniškai — palpuojant krūtinės lastą: nustatomos lokalaus skausmingumo sritys, ir pajuntamas lūžgalių traškėjimas mediciniškai - krepitaciją. Aišku, tokie gydytojo paspaudimai būna skausmingi, tačiau skausmas, šiuo atveju, yra gerokai mažesnė blogybė už klaidingą diagnozę ir neadekvačiai paskirtą gydymą. Esant oro ar kraujo susikaupimui pleuros ertmėje — alsavimas šioje srityje būna susilpnėjęs: tai nustatoma specialiu įtaisu stetoskopukvėpavimo garsus simetriškai įvertinant abiejų plaučių plote mediciniškai tai šonkaulių skausmas auskultacija.

Diagnozę būtina patikslinti krūtinės lastos rentgenologiniu ištyrimu geriausia — 2-jų krypčių rentgenogramoskuriose matyti lūžiai, skysčio ar oro susikaupimui pleuros ertmėje būdingi simptomai.

Dauguma jų, deja, palieka š Anesteziologų-reanimatologų draugijos konferencija m.

Šonkaulių kremzlinių dalių tokias turi pirmosios 10 šonkaulių porų lūžiai rentgenologiškai nematomi. Juos galima patvirtinti atlikus ir krūtinės ląstos kompiuterinės tomografijos tyrimą. Nustatyta, kad būtent šonkaulių skausmas tokį laiką išryškėja daugiau kaip 90 proc.

Taip pat žiūrėkite